sze 06/10/26
Toldi Ibolya
- Mi a baj, Kedvesem?
- Nincsen baj, csak Létezem.
- És ez fáj, Angyalom?
- Néha nem, máskor nagyon.
- Segítsek, Egyetlenem?
- Tudod, úgysem engedem.
- Zavar, ha csak csendben itt vagyok?
- Inkább gyújts nekem pár csillagot.
- Ha kéred, éneklek neked!
- Köszönöm, dalod őrzi lelkemet.
- Ha szeretnéd, ölelést is adok!
|
Ha elmész, én is veled megyek.
Testetlen mögötted lopakodom.
Ha megfordulsz és csendben felém meredsz,
kezem csak megsimít homlokodon.
Nem látsz, csak érzed, hogy veled vagyok,
hisz szívedet örökre adtad nekem.
Hiába ölel mást éhes karod,
hiányom átsejlik éhségeden.
|
A vers nekem olyan, mint másnak a jó bor,
érzések ízei nyelvemen,
elömlenek a szóból szőtt színek
lüktető fényként a lelkemen.
Perzselő tűz, libbenő lágyság,
féktelen, táncoló amazon…
Rabja vagyok és nektárként kortyolom
életről daloló italom!
Egészségünkre!
TM
|
két szép tiszta szempárból
mi maradt? ki maradt?
ki az aki látja jól
a hamisat? az igazat?
|
Volt egy nyár, amikor boldogok voltunk.
Naplementékben egymáshoz simultunk.
A sátrunkból szinte ki sem bújtunk.
Volt egy nyár, amikor bolondok voltunk.
|
Az elmúlás hercege gyöngéden kúszott
a csöndesen kihűlő, hófehér tájra,
|
hullámzó monoton
parttalan homokon
küszködő kerekek
tekerek csak tekerek
úttalan utakon
célomat kutatom
látszólag haladok
körpályára ragadok
hol van a jutalom
izzadok a futamon
tekerek csak tekerek
ha megállok süllyedek
TM
|
Napfény. Rózsák.
Könnyek. Tócsák.
Vérvörös rúzsfolt a testeden.
|
sze 05/13/26
Toldi Ibolya
Ketten vagyunk,
csak te meg én,
öleli testünk a csillagos ég
forró, éjpuha paplana,
a holdvilág lüktető dallama
szerelmes titkokat mesél.
Álmodozunk,
csak te meg én,
éjszaka mélykék vágymezején
szorosan egymáshoz bújva,
álmaink a telihold felé súgva,
emeljük egymást felfelé.
TM
|
sze 05/13/26
Toldi Ibolya
Nem, már nem vagyok itt.
Már távol van a lelkem,
Szélvihar háborgó hullámain
Úszom fellegekben.
Nem, már nem vagyok itt.
Minden halott kincsem,
Elzsibbadt, szétázott vágyhamvaim
Éjsötétbe hintem.
TM
|
A káosz mögött igenis rend van.
A szenvedés mögött is értelem.
A lüktető, égető lélekpokolban
Rózsát bont lassan a Végtelen.
Fájdalomrózsád a parázsra hull,
Bársonyként simítja talpadat,
És ahogy elindulsz váratlanul,
Új erő rajzolja arcodat.
|
Az élet nagyon tud fájni.
Néha halálosan.
Máskor az öröm az égig tud szállni,
és a létezés mámora határtalan.
A jó és a rossz folyton váltja egymást,
a kettősség súlya ránk zuhan,
ráncokat rajzol homlokunkra
az idő, miközben elsuhan.
|
Egy fehér hattyú úszik a vízen.
Fejét lehajtva, lassan, egyedül.
Nem néz semerre, csak siklik szelíden,
járja a felszínt, de lelke mélybe merül.
Odalenn a csendben, a nemlét peremén,
nem változik semmi, az idő sem halad;
oda hullt le lelke, hova nem hatol a fény,
a színek délibábja sötétben ragadt.
|
Millió darabra tört
patyolat hógömb-lelkem,
az angyalok mind tovaszálltak,
és egyedül a földre estem.
Nem védi sebeim
meghittség-takaró,
összetört arcom csak
kavargó csupahó.
|
sze 05/29/24
Toldi Ibolya
- Nézd, Apu, integet az angyal! – mutat a rózsaszín kabátos kislány a magasba.
- Gyere már, elkésünk! – mordul a férfi fel sem pillantva, miközben keresztülvonszolja a téren.
|
sze 05/29/24
Toldi Ibolya
Nyakunkra fojtó hurokként ül
A sokadik szédítő hőhullám,
Napjaink sora meg-megszédül
Vibráló kénköves kontúrján.
De képzeletünk messze repül
Könnyű, azúrkék habok felé,
Mert testünk, a gyenge, ha meg is feszül,
A lelkünk csakis a Jóistené.
|
sze 05/29/24
Toldi Ibolya
Csillagszempár, ragyogj le rám
Emelj a vágy éjmosolyán
Fordulj felém, lépj most közel
Szerelem vár, fénye ölel
|
Amit Te érzel, azt érzem én is…
Együtt áramolva,
lelkem lelkeddel összefonódva,
felizzik, szétárad, ragyog a lét,
világra önti az éltető fényt,
egyek vagyunk, nincs többé határ,
|
Mennydörgés morajlik végig a tereken,
hullámzás csapong a gyanútlan szirteken,
habokba süllyed a Nap, minden feketül;
képzeletem most is csak hozzád menekül.
Szélvihar kutat az elhagyott strandokon,
magához szorít a magányos partokon,
nincs titkom előtte, ő jól ismer engem,
hiszen benne él minden lélegzetemben.
|
szo 05/25/24
Toldi Ibolya
Itt vagyok. Megint.
Száműzve álmaimtól,
takarómtól megfosztva,
fájón, meztelen.
A látszatot még mindig őrzöm,
a reggelihez szépen felöltözöm,
szivárgó bögrém fülét
zsibbadó ujjakkal markolom,
és próbálom inni az életet…
de úgy érzem, hiába,
hiába kapaszkodom…
Énképem morzsáit
tenyerembe szorítva tartogatom,
|