Egy választásra
Magyarország Isten erdejében
ezer éve kapitális nagyvad,
koronája aranyagancs.
Orvvadászok vágya sose lankad:
kell apránként akár, vagy egészben –
hordáiknak örök parancs.
|
Mintha csak látnám, ma is emlékezem:
1848 március tizenöt, egy kép előttem.
Élen Petőfi, Jókai, ifjak csapata halad.
A Pilvaxból léptek ki, havas eső szakad.
Komolyan lépnek, arcukba vág a szél;
Ők haladnak együtt, a nemes cél felé.
Hol elhaladnak, kinyílnak mind az ablakok;
A zord időben, mosoly fakad az arcokon.
|
Károlyi Mihály üzente:” mindenért készséggel vállalom a felelősséget!” Kijelentette: a magyar népkormány maga akarja a magyar állam nevében a külön békelépéseket megtenni.”
|
Kettétört avas dió az elmém –
egy nagy, fekete madár törte szét,
amnéziát szív a semmi mellén,
s húzza le magához a törpeség.
|
Aludnék kicsit, az jó bolt:
aludni klassz, üde hóbort.
Nem ártok vele meg másnak,
csak leljen rám majd a másnap.
|
szo 03/10/18
Dáma Lovag Erdő...
Kacag a fillér, gurul a forint
A vén Európa beteg már megint
Halmokban dobált lakáskulcsok
Zsebeiket tömik a bankok
Mi lesz veled Te szorgos nép,
Nem lesz otthonod, házad
Hova lehajtod árva fejed
Hideg és a nincs kopog az ablakon
Dolgoztál, de másé kis vagyonod
Földönfutóvá lettél, hisz nagy a világ!
De ez a világ nem a hazád !
|
Drága tavasz, már féve várok rád,
egy kicsit túl sok ez. Nem? Tulajdonképp mit képzelsz magadról? Ki vagy te?
|
Keserédes titkok őre maradtam
egyedül, rájuk aranyló ködöket
bocsátok, az Úr teremt, ember temet,
a csonthalom ropog mélyben alattam.
|
Kedves Zoltánok, ti vagytok a mai nap krémjei, de ne várjatok nagy hűhós köszöntőt. Mű hó sem kell, van igazi. Legyen elég, hogy gondoltam rátok
|
cs 03/08/18
Dáma Lovag Erdő...
/03.08./
Korán kelt fel a nap
tüzes fényével
Minden nőt köszönt
sugara özönével
Virágot kaptam
nem is egy szálat
Nőnap van ma
hála, öröm napja
Minden minket köszön
szellő is ezt súgja.
|
cs 03/08/18
somogybarcsirimek-.
Márciusi virág esős,
Áldás hulljon rátok,
Remény legyen szívetekben,
Csodásak legyenek az álmok.
Ide ér már a tavasz,
Ugye nem sokat késik,
Szeretet ölelje lelketeket,
|
sze 03/07/18
Dáma Lovag Erdő...
Köszöntelek drága gyermek
Szívem legkisebb virágszál
Köszöntöm az édesanyád
Ki ajándékot hozott a világra
Köszöntelek kis unokám
Jöttödet mindenki szeretettel várta
Köszöntöm az édesanyád
Ki ismét boldogságot hozott e házba
|
Jégcsapot nyalogat egy szellőifjonc,
tág hómezőn legelésznek a társak.
Üde, langyos leheletükkel virgonc
szirének felhőt gyűrve kacarásznak.
|
Azért a víz az úr...
|
k 03/06/18
somogybarcsirimek-.
Úgy kínálta magát a rét
a sok-sok vadvirággal,
akkor épp rövid volt a tél,
hát nyíltak oly pompával.
|
h 03/05/18
Dáma Lovag Erdő...
/A Mi Szigetközünk/
Hegyek közt hömpölyög a Duna
Hordalékát mosoni síkságon lerakja
Duna ölelésében Szigetközt építi
Mint anya ölelése válik két ágra,
Majd folyóit karjaiba zárja.
|
Mélán merengek úton-útfélen,
messzire menni vágyom békében,
minden mese, mit mondtál énnekem
mélyen megbántja érzékeny lelkem.
|
Ez már az ötödik háborús nyár. Hátrál a német front. Ellenzik Károlyi agitátorai. A mély métely terjed az orosz forradalom szelével.
|
Hatvanhárom évem gyorsan elszállt,
és most jöttem csak rá, még élnem kell,
megélnem mindazt, mi emlékké vált,
álmokat, szerelmet, még idővel.
|
p 03/02/18
Dáma Lovag Erdő...
Mi lesz az útszéli keresztekkel?
Ha vad csapat zúdul ránk
Mi lesz veled akkor édes hazánk?
Mi lesz az imára hívó harangokkal?
Mi lett veled szép Európa?
Csendben tűröd fájdalmaid
Hol itt, hol ott gyúlnak tüzek
Gyilkolják keresztény áldozataid!
|