Tünde egy kis idő múlva újabb világba csöppent, ahol tizenkettő sötétruhás hatalmas mágus várt rá.
- Hogy kerülök ide? - kérdezte tőlük.
Eddig még akárhol is volt, sosem kérdezett ilyet, de ez a hely most olyan más volt.
- Mi hoztunk ide, mert láttuk, ahogy a Föld szívében voltál, és azt is láttuk, hogy mire vagy képes önmagad által. Egyszerű csillagként. Tudod, azzal, amit ott csináltál a tanuláson túl, felhívtad magadra a figyelmünket. Ezért vagy most itt.
- Valami rosszat csináltam?
- Nem, sőt! Nagyon megleptél minket. Tudod, aki önmaga által is képes ilyet csinálni, mint te, minden segítség nélkül, az sokkal nagyobb dolgokra is hivatott.
- De én a barátaimmal voltam idáig, az volt az első külön utunk egymástól. Mindent együtt csináltunk végig.
- A barátaid is nagyon ügyesek, de ők is olyan tanulási folyamaton mennek majd keresztül, amin nélküled kell elindulniuk. Néhányuknak ugyanúgy, mint neked egyedül.
- Akkor most már nem láthatom majd őket?
- Egy ideig nem. - mondták neki.
Az egyik mágus felemelte tekintetét, és belenézett Tünde szemébe.
- Látom, hiányoznak neked, pedig nem olyan sok idő telt el, hogy utoljára láttad őket.
És hirtelen ott termett mindenki körülötte akiket szeretett.
- Búcsúzzatok el egymástól. - kérte őket. - Tünde egy ideig nem lesz elérhető a számotokra. Most olyan dolgokat fog megismerni, amit majd, ha visszatér, bizonyára megoszt veletek. De ezen az úton nagyon sok mindent kell megismernie. Hisz az Univerzum tele van veszélyekkel is, és ha valami másnak is felhívta magára a figyelmét, meg kell tudnia megvédenie magát, vagy a későbbiekben akár benneteket is.
- Veszélyekkel? - csodálkozott Tünde. Hiszen ő ezt a szót nem ismerte. Sőt egyikük sem, pedig már mindenki nagyra nőtt közülük.
Egy másik mágus odament a tündérhez, aki közben őrzővé vált és megkérte, hogy válasszon még valakit maga mellé. Ő az óriást választotta. Ők azóta is ott vannak. A föld szívében. A többiek meg olyan helyen találták magukat ahol, megismerhették a Föld felszínét is. Tünde pedig egy jó ideig ott maradt a tizenkét sötétruhás varázsló között, hogy megismerje saját erején túl a többi dimenzió szívét is. Mert időközben valaminek a mesterévé vált.
Ő ezt nem tudta, hisz végig azt mutatta, és azt csinálta, ami a természetéből eredt, ami a szíve rejtekében volt, és újra eltűnt a tizenkét sötétruhás mágussal együtt.
TM